معرفی کتاب ستوان آینیشمور

اثر مارتین مک دونا از انتشارات افراز - مترجم: زهرا جواهری-ادبیات ایرلند

این احتمالا مبهم ترین کاری مک دونات است که چیزی را می گوید. ستوان Inishmore یک نگاه فانتزی به سازمان های تروریستی ایرلندی است که در اوایل دهه 1990 جزیره Inishmore در جزایر اران قرار دارد. این بازی بر روی یک چرخه انتقام خونین شهر کوچکی تمرکز دارد که در اثر مرگ یک گربه معروف مرد INLA به حرکت درآمد. طبق معمول، بسیاری از طنز McDonagh به ابهام در پشت اخلاقیات فاسد متکی هستند - در این مورد، ما با پدریاک ملاقات می کنیم، که به معنای واقعی کلمه در اواسط شکنجه یک مرد است وقتی که او تماس می گیرد که گربه We We توماس ضعیف است. (این یادآور شخصیت وودی هارلشون در هفت روانپوسته است، یک گانگستر خشن که به طور غیرمعمولی به شیخ تسو بننی وابسته است یا شخصیت رالف فینس در بریجز، یک تبه کار با یک قانون اخلاقی انتخابی سخت است.) اما حتی اگر مک دونگ دوست دارد دوباره تم ها زمان و دوباره، هرگز برای من قدیمی نیست. او یک کمدی و فاجعه / اخلاق و خشونت را با چنین روش منحصر بفردی روبرو می کند، هر یک از نمایشنامه هایش به زاویه مشخصی نزدیک می شود. و در حالی که اکثر نقاشی هایش روی صحنه نسبتا احمقانه است، چیزی بسیار تاریک تر از زیر در می آید و این چیزی است که او واقعا با Inishmore فرق دارد. بهتر از گاوبازی Inishman؛ نه به عنوان Pillowman خوب است. هشدار دهنده اصلی برای مرگ حیوانات (که به دلایلی من را در این نام تجاری خاص کمدی مزاحم نمی کند).


خرید کتاب ستوان آینیشمور
جستجوی کتاب ستوان آینیشمور در گودریدز

معرفی کتاب ستوان آینیشمور از نگاه کاربران
ستوان آینیشمور/ترجمه ی زهرا جواهری/افراز

شاید خیلی ها معتقد باشن که کارای مک دونا برای اجرا روی صحنه مناسب نیست اما به نظرم خیلی اینطوری نیست. کارهای اون بدون شک بهترین کارای دوره ی معاصرن. پر از خلاقیت و جذابیت. اون با سبک خاص خودش خشونت رو به سخره می گیره و هجویه های سیاسی-اجتماعی می نویسه.
خیلی از قواعد نمایشنامه نویسی رو کنار می ذاره تا محدود نباشه و به راحتی خشنونت، مرگ،قتل و اینطور چیزها رو توی کارهاش نشون می ده.
به نظر من که نمایشنامه های مک دونا به شدت سینماییه به خصوص صحنه هاش و یا حتی اتفاق هاش اما خودش عقیده داره که نمی شه(و نمی خواد) که اونا به فیلمنامه تبدیل بشن اما هر چه که هست از شروع موضوع تا انتها عالی ان و انقدر جذاب هستن که تو رو اسیر خودشون کنن.
در انتهای کار فقط مبهوت می مونی که چطور تونسته همچین چیزی بنویسه.

من پایان بندی این نمایشنامه اش رو خیلی دوست داشتم وقتی که (به اذعان یکی از شخصیت ها) این همه مرگ برای هیچی بوده.
دردناک بودن صحنه هاش و تفکر کودکانه و بدون عمق شخصیت ها و زبان طنز و زننده اش رو عجیب دوست دارم فقط به همین طریق هم می شه که انقدر تاثیرگذار باشن.

مشاهده لینک اصلی
من اجرای این نمایش توسط گروه لیو رو دیدم. یه کار خیلی قوی و حرفه ای بود. علاوه بر متن نمایش که کار خیلی جالبی بود، اجراها و کارگردانی هم اونقدر قوی بود که تا اخرین لحظه کار میخکوبش میشدی.

مشاهده لینک اصلی
من می خواهم انفجار مغز شما را نیز بیش از حد اگر شما فرار و clobbered من fecking گربه. JK \u0026 lt؛ 3

مشاهده لینک اصلی
یکی از McDonaghs بهترین. شوخ طبعی او در این کمدی تیره بهترین است. تماس با آن خونخوار خنده دار، کم و زیاد می شود.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم باید فقط این چهار ستاره را به عنوان آن را به عنوان Pillowman (و یا در بریج)، اما ما فقط برای دیدن آن در ماه گذشته و من در بخیه بود. یک گربه که تنها دوست یک تروریست گروهی از جوانان IRA است، توسط برخی از اعضای یکپارچه از حرفه ای که تا حدودی به خوبی تعریف شده است، کشته می شود، که امیدوارند تا او را برای مراسم خاکسپاری به خانه ببرند تا بتوانند او را از مسیر خارج کنند برای خوب پیوندهای بالا باعث می شود. گربه های بیشتری کشته می شوند من خيلي خنديدم و در خطhappy cats @ line مجبور شدم چهره اش را پوشانده باشم تا تماشاگري براي بازيکنان نباشد (شوهرم مجبور شد اين کار را در Nixons Nixon انجام دهد و تمام نتيجه را از دست داد. خط زمانی که هر کسی در مورد آن مورد توجه قرار میگیرد، کشاورزان ریس بارهای کمی از دوستان خود را می برند. @) من مطمئن نیستم که این همه در مورد او یا من چه می گوید، اما موافقم که اگر انتخاب شود، من نیز ترجیح می دهم نه بین گربه های خوش تیپ و ایرلند را انتخاب کنید، بلکه به جای کمترین ترکیب منحصر به فرد ترجیح می دهید.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب ستوان آینیشمور


#ادبیات ایرلند - #ادبیات معاصر - #دهه 2000 میلادی - #پرافتخارترین کتاب ها - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی - #جایزه ی آلفرد رادوک - #جایزه ی لوسیل لورتل - #جایزه ی اوبی -
#انتشارات افراز - #مارتین مک دونا - #زهرا جواهری
کتاب های مرتبط با - کتاب ستوان آینیشمور


 کتاب سرباز شکلاتی
 کتاب مرد زنجبیلی
 کتاب ستوان آینیشمور
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی
 کتاب ژاندارک
 کتاب تصویر دوریان گری