معرفی کتاب غرب غم زده

اثر مارتین مک دونا از انتشارات بیدگل - مترجم: بهرنگ رجبی-ادبیات ایرلند

والن و کلمن، دو برادر که تنها پس از مرگ اخیر خود در خانه پدرشان زندگی می کنند، بدون داشتن اختلافات عظیم و خشونت آمیز در مورد عرف ترین و بی گناهترین موضوعات، غیرممکن است. تنها پدر ویلس، کشیش جوان محلی، آماده است تا دو نفر را قبل از اینکه شمشیرهای کوچک خود را به قتل عام و خونین بپیوندند، آشتی دهند.


خرید کتاب غرب غم زده
جستجوی کتاب غرب غم زده در گودریدز

معرفی کتاب غرب غم زده از نگاه کاربران
ولین: تو کشیشِ خوبْ منطقه‌ای هستی ها، یکی‌شون خانومشو کشته، با تبر زده فرقِ سرش، اون یکی مامانشو، با سیخ بخاری مغزشو درآورده، اون‌وقت کاری که تو باهاشون می‌کنی فقط گپ زدنه؟ هوه آره دیگه.
وِلش: قطعاً کاری که من می‌تونم بکنم اینه که اگه دادگاه و پلیس ...
ولین: دادگاه و پلیس برن به جهنم. شنیده‌م یارویی که تو نماینده‌شی مقامش بالاتر از دادگاه و پلیسِ کوفتی بوده.
ولش: (غمگین) من هم همینو شنیدم قطعاً. حتماً اشتباه شنید‌ه‌م دیگه. انگاری خدا تو این شهر اختیاری نداره. اصلاً هیچ اختیاری نداره.
***
کُلمن: همیشه بهترین‌هان که می‌رن جهنم. من با اینکه زدم کله‌ی بابای بینوا رو پکوندم، احتمالاً صاف برم بهشت. تا وقتی اعتراف می‌کنی جات تو بهشته. کاتولیک بودن اینش خوبه. می‌تونی با تیر کله‌ی باباتو بزنی و اصلاً مهم نباشه.
ولین: خب یه کم که مهم هست.
کلمن: یه کم مهم هست ولی خیلی نه.
***
خب من هم موافقم که ترجمۀ بهرنگ رجبی هیچ تعریفی نداره. تو برگردان فحش‌ها حداقل می‌تونست کمی خلاقیت به خرج بده و همه‌ش از واژۀ کوفتی استفاده نکنه به جای F***

مشاهده لینک اصلی
داستان روستایی در لی‌نین. دو برادر که همیشه‌ی خدا دارن دعوا می‌کنن. یه کشیش. یه دختره شونزده ساله. و یه مشت قتل و خودکشی. سیاه، تلخ، خشن، گزنده و خنده‌دار.
مک‌دونا توی تصویر کردن این‌ چیزها محشره.

پی‌نوشت: کلی نیم‌فاصله‌ی مسخره همه‌جا ریخته. فتحه و ضمه‌های الکی که عملن نقش سرعتگیر رو دارن. و نیمه‌ی اول کتاب هم فقط کلمه‌ی @کوفتی@ه.

مشاهده لینک اصلی
خوب، مطمئنا، این نمایشنامه ها بسیار شبیه (حداقل قبل از _ Pillowman_ که من هنوز خواندند اما مشاهده کردم که در ACT در سیاتل تولید شده است) اما آنها واقعا خوب انجام می شود. خنده دار، ترسناک، و با کمبود محبت. بیشتر به نظر می رسد که در شرایط مورد نیاز، هر دو مقید و عاقلانه هستند. بنابراین، هی، جامعه تئاتر سیاتل ... چه فکر می کنید؟ چگونه در مورد برخی از McDonagh بازی می کند؟

مشاهده لینک اصلی
کلمه عملی در اینجا @ lonesome @ رفتار برادران کانر، شدید در pettiness و خود ویرانی، از ناحیه از راه دور، بی معنی و تنها بودن آنها حاصل می شود. ناتواني سرنوشتساز ارتباطات و يا دريافت احساسات واقعي، نه تنها برادران، بلكه كاهن وحشتناك كوهستان و گيرلين غم انگيز را نيز ميكشد. McDonaghs تاریک، طنز غیر قابل تحمیل، به طرز وحشیانه ای از شخصیت های خود را به طیف گسترده ای از ناامیدی.

مشاهده لینک اصلی
همه چیزهایی که سبک McDonaghs را تعریف می کنند - طرح ریزی پلک و تیز، شخصیت های خنده دار، گفتگوی شوخطبعی، طنز مشاهدات - اینجاست. اگر چه در واقع در ابتدای بازی بسیار اتفاق نمی افتد و ما نمی توانیم کاملا درک کنیم که پدر والش ولش ولز واقعا تا چندین سال بعد می خواهد، صحنه نهایی یکی از سرگرم کننده ترین نمایش های من است.

مشاهده لینک اصلی
این بازی از سه بازی است که تا کنون مورد علاقه من است. عناصر کمیک در اینجا، برای من برجسته و بسیار اشاره شده است. هر کس باید این بازی را حداقل یک بار بخواند، اما اگر شما مرد هستید و یک برادر دارید، ممکن است بخواهید چند بار آن را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
یک بازی بسیار خنده دار و تاریک از مک دونات، مانند همه داستان های ایرلندی خوب، همه چیز را از کشیش های ویسکی به خاندان ها، همه در یک ایرلند غربی خشن دارد. Sydneysiders باید برای اولین بار در سیدنی در پایین طبقه Belvoir St.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب غرب غم زده


#ادبیات ایرلند - #ادبیات معاصر - #دهه 1990 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی - #جایزه ی آلفرد رادوک -
#انتشارات بیدگل - #مارتین مک دونا - #بهرنگ رجبی
کتاب های مرتبط با - کتاب غرب غم زده


 کتاب دراکولا
 کتاب ملکه زیبایی لینین
 کتاب به پیوست دوستت دارم
 کتاب مرد بالشی
 کتاب ژاندارک
 کتاب تریسترام شندی